![Post's featured image](https://almazois.gr/wp-content/uploads/2024/04/armenis-nikos-london-marathon-almazois-e1713795649716-1200x884.jpg)
Με το λογότυπο του Συλλόγου "Άλμα Ζωής" στο μπλουζάκι του και με σύνθημα "Δώσε κι εσύ τα μαλλιά σου", ο κύριος Νίκος Αρμένης, δημοσιογράφος και μαραθωνοδρόμος, μετέτρεψε 42.195 μέτρα του Μαραθωνίου Δρόμου του Λονδίνου σε κοινωνική προσφορά.
Ο αγώνας του αφιερώθηκε σε όσες έχουν αντιμετωπίσει τον καρκίνο του μαστού και στο Άλμα Ζωής, για να υπενθυμίσει σε όλους πως η πρόληψη σώζει ζωές και για να δώσει δύναμη σε κάθε ασθενή. Tερμάτισε συγκινημένος, με χρόνο 3:31:31.
Τα μηνύματα ενάντια στον καρκίνο του μαστού, ο σκοπός και το όραμα του Συλλ΄΄ογου αναδεικνύονται με έναν μοναδικό τρόπο, σε έναν Μαραθώνιο, με όλους συμβολισμούς που μπορεί να έχει αυτό για κάθε ογκολογικό/ή ασθενή.
Ευχαριστούμε πολύ.